Tydzień zaczęliśmy mocno - ekskluzywnym newsem o tym, że zarząd Alior Banku nie podlega kominówce. Okoliczności, w jakich ją omija, są dość kuriozalne. Jednak hitem tygodnia był kolejny tekst Małgorzaty Grzegorczyk o warszawskiej inwestycji JP Morgana. Jako pierwsza poinformowała, że amerykański gigant wejdzie do Polski i od tego czasu jest stale źródłem numer 1 informacji o tej inwestycji. Tym razem opisała, jak duży grant od rządu otrzymali Amerykanie. Było co opisywać.

Warto też przeczytać analizę wydatków na służbę zdrowia Justyny Dąbrowskiej na podstawie prognoz serwisu SpotData.pl. Wniosek jest niezbyt optymistyczny - dosypanie do systemu kilkudziesięciu miliardów złotych przez rząd to kropla w morzu potrzeb. Niezbyt optymistyczna jest też sytuacja wierzycieli Praktikera - mają niewielkie szanse na odzyskanie 140 mln zł. Bardziej optymistyczne wieści płyną z Lasów Państwowych. Ich nowy szef opowiedział Bartkowi Mayerowi o planach i pomysłach, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców. Sławomir Hinc natomiast, świetnie znany na rynku były prezes PGNiG, opowiedział Magdalenie Graniszewskiej o planach wskrzeszenia legendarnej marki holenderskich rowerów przejętej przez Krossa. Jak już jesteśmy przy inwestycjach zagranicznych, to czas na kolejnego newsa - Polska wypowie Francji umowę o ochronie inwestycji. Dlaczego i co to oznacza dla polskich i francuskich firm opisał Jarosław Królak.

Przypominam, że można nas nie tylko czytać, ale także słuchać. W tym odcinku podcastu PBdosłuchania zajęliśmy się różnorodnością. W rozmowach m.in. z menedżerką z francuskiej firmy, ambasadorem Australii zastanawiamy się, jak mądrze budować różnorodność i czy da się mierzyć efekty takich działań.

PS W tym tygodniu zakończyliśmy tegoroczną edycję Gazel Biznesu, czyli rankingu najdynamiczniejszych małych i średnich firm. Jeśli jeszcze ich nie poznaliście, to zapraszam na www.gazele.pl

Zapraszam do nadrobienia zaległości,
Grzegorz Nawacki

Zdrowotna studnia bez dna

Kilkadziesiąt miliardów złotych, które rząd obiecał dołożyć do budżetu NFZ, to kropla w morzu potrzeb. Trendy napędzające wzrost wydatków są nie do odwrócenia.

CZYTAJ...


Koniec ochrony biznesów z Francją

Warszawa wypowiada Paryżowi umowę o wzajemnej ochronie inwestycji. Do Sejmu wpłynął projekt ustawy.

CZYTAJ...


Eksprezes PGNiG naprawia rowery

Sławomir Hinc ma wskrzesić prestiżową holenderską markę rowerów przejętą przez polskiego Krossa.

CZYTAJ...


JP Morgan z megagrantem

Tylko jedna firma w historii dostała większą rządową dotację niż amerykański bank, który otworzy w Warszawie centrum usług.

CZYTAJ...


Zarząd Aliora trzyma się komina

Przez 2,5 miesiąca żaden z członków zarządu nie podpisał kontraktu zmieniającego warunki zatrudnienia. Tym samym kominówka pozostała tylko na papierze.

CZYTAJ...


Remont Praktikera się nie udał

Wierzyciele sieci marketów budowlanych utopili w niej ponad 140 mln zł. Zdecydowaną większość - bezpowrotnie.

CZYTAJ...


Wielkie sprzątanie Lasów Państwowych

Andrzej Konieczny, który zastąpił Konrada Tomaszewskiego w fotelu dyrektora generalnego leśnej instytucji, zaczął porządki po poprzedniku.

CZYTAJ...


Jak mądrze wspierać różnorodność?

Każdy z nas jest inny, ale jednocześnie wielu z nas chciałoby pracować w środowisku osób o takiej samej płci, wieku, poglądach, religii czy orientacji. Takie myślenie, wynikające z wygody, jest jednak bez sensu.

CZYTAJ...


 

Wiadomość została wysłana przez Puls Biznesu należący do Bonnier Business Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, 03-738, ul. Kijowska 1.

Bonnier Business Polska Sp. z o.o. przypomina, iż w przypadku adresów e-mail stanowiących dane osobowe, jest ich administratorem i przetwarza je w celu kierowania informacji handlowych drogą elektroniczną. Każdej osobie przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne.

W związku z art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002 r. nr 144, poz. 1204 ze zm.) Bonnier Business Polska Sp. z o.o. informuje iż wiadomość została przesłana na niniejszy adres zgodnie z wyrażoną przez Państwa zgodą. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może być odwołana w każdym czasie poprzez kliknięcie tutaj